Resultatlista Fridhemsrundan 19 september 2009, Gnesta Motorklubb.
Bredd
Varvtider
Plac StNr Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 7 8 Tot tid
1 46 Markus Olsen / Thomas Johansson AMF Södertälje / Västerås MK  0:20:43 (1)  0:21:27 (1)  0:21:11 (1)  0:22:06 (1)  0:21:12 (1)  0:21:34 (1)  0:21:07 (1)  0:21:35 (1)  2:50:55
2 15 Martin Granquist / Anders Nilsson AMF Södertälje / AMF Södertälje  0:23:28 (5)  0:21:29 (2)  0:22:15 (2)  0:21:41 (2)  0:22:01 (2)  0:21:29 (2)  0:21:47 (2)  0:21:20 (2)  2:55:30 +0:04:35
3 14 Felix Hallberg / Tommy Hakkarainen Haninge MK / Haninge MK  0:23:04 (2)  0:22:19 (3)  0:23:08 (3)  0:22:11 (3)  0:23:01 (3)  0:22:30 (3)  0:23:48 (3)  0:22:51 (3)  3:02:52 +0:11:57
4 11 Joakim Pettersson / Mikael Ohlson Värmdö MK / Nynäs MK  0:23:38 (6)  0:23:53 (6)  0:23:57 (5)  0:23:28 (5)  0:23:42 (5)  0:23:35 (5)  0:23:03 (4)  0:23:20 (4)  3:08:36 +0:17:41
5 1 Per-Ola Stenbacks / Johan Nygren Gnesta MK / Gnesta MK  0:23:27 (4)  0:22:07 (4)  0:24:25 (4)  0:22:57 (4)  0:24:14 (4)  0:23:31 (4)  0:25:08 (5)  0:22:48 (5)  3:08:37 +0:17:42
6 32 Mikael Nilsson / Leif Blomberg AMF Södertälje / AMF Södertälje  0:24:27 (8)  0:23:31 (7)  0:24:02 (6)  0:23:50 (6)  0:24:12 (6)  0:23:39 (6)  0:24:08 (6)  0:23:35 (6)  3:11:24 +0:20:29
7 17 Tomas Olsson / Magnus Öberg SMK Kolmården / SMK Kolmården  0:25:29 (12)  0:24:08 (8)  0:25:09 (8)  0:23:23 (7)  0:25:07 (7)  0:23:08 (7)  0:25:42 (7)  2:52:06
8 28 Sören Olsson / Jonny Karlsson SMK Vingåker / SMK Vingåker  0:24:42 (9)  0:25:42 (9)  0:24:03 (7)  0:25:38 (8)  0:24:20 (8)  0:25:21 (8)  0:24:50 (8)  2:54:36 +0:02:30
9 34 Max Wickman / Lasse Lindh AMF Södertälje / Gnesta MK  0:24:50 (11)  0:26:40 (11)  0:23:38 (9)  0:26:16 (9)  0:23:53 (9)  0:26:33 (10)  0:23:36 (9)    2:55:26 +0:03:20
10 13 Niklas Bergström / Sven Andersson Flens MCC / SMK Vingåker  0:24:44 (10)  0:25:43 (10)  0:25:37 (10)  0:25:32 (10)  0:24:50 (10)  0:25:22 (9)  0:24:37 (10)  2:56:25 +0:04:19
11 37 Per Gustafsson / Tommy Karlsson Katrineholms MCC / Katrineholms MCC  0:23:51 (7)  0:28:23 (13)  0:24:10 (12)  0:25:56 (11)  0:24:21 (11)  0:26:27 (12)  0:24:28 (11)  2:57:36 +0:05:30
12 20 Anders Bard / Pontus Bard SMK Östgöta / SMK Östgöta  0:27:02 (16)  0:25:33 (15)  0:25:49 (14)  0:24:31 (12)  0:25:05 (13)  0:24:36 (11)  0:25:12 (12)    2:57:48 +0:05:42
13 8 Dan Hellström / Magnus Björkman SMK Östgöta / SMK Östgöta  0:25:32 (13)  0:26:35 (12)  0:24:05 (11)  0:26:51 (13)  0:23:58 (12)  0:26:58 (13)  0:23:52 (13)  2:57:51 +0:05:45
14 6 Johan Dahl / Agne Nylander Värmdö MK / Värmdö MK  0:25:34 (14)  0:26:54 (14)  0:24:44 (13)  0:27:16 (14)  0:24:42 (14)  0:28:00 (14)  0:23:40 (14)  3:00:50 +0:08:44
15 38 Rolf Hofmann / Robin Hofmann AMF Södertälje / AMF Södertälje  0:27:15 (18)  0:26:32 (17)  0:27:07 (16)  0:26:56 (16)  0:25:39 (16)  0:26:17 (16)  0:25:29 (15)    3:05:15 +0:13:09
16 27 Hans Hofmann / Patrik Eriksson AMF Södertälje / AMF Södertälje  0:28:20 (25)  0:27:01 (21)  0:26:54 (19)  0:26:10 (17)  0:25:54 (17)  0:25:29 (17)  0:25:44 (16)  3:05:32 +0:13:26
17 39 Göran Öberg / Fredrik Johansson Botkyrka MK / Tiger MK  0:23:09 (3)  0:23:59 (5)  0:43:14 (28)  0:24:07 (24)  0:24:57 (22)  0:23:36 (18)  0:22:53 (17)  3:05:55 +0:13:49
18 10 Christer Jönsson / Jonas Aspegren Värmdö MK / Värmdö MK  0:27:49 (22)  0:24:55 (16)  0:28:32 (17)  0:24:47 (15)  0:27:21 (15)  0:24:12 (15)  0:28:54 (18)    3:06:30 +0:14:24
19 30 Robert Svanqvist / Peter Karlsson Flens MCC / Flens MCC  0:27:05 (17)  0:27:05 (18)  0:24:41 (15)  0:32:57 (21)  0:28:14 (23)  0:26:45 (22)  0:24:42 (19)  3:11:29 +0:19:23
20 42 Harri Poulakka / Linus Rosenberg AMF Södertälje / AMF Södertälje  0:28:15 (23)  0:27:41 (22)  0:25:30 (18)  0:31:48 (23)  0:25:34 (20)  0:27:29 (21)  0:25:26 (20)  3:11:43 +0:19:37
21 5 Stefan Blom / Calle Landström SMK Östgöta / SMK Östgöta  0:28:16 (24)  0:28:19 (23)  0:26:17 (22)  0:28:11 (20)  0:26:04 (19)  0:29:03 (20)  0:26:01 (21)    3:12:11 +0:20:05
22 23 Roger Lindström / Peter Lindström Nynäshamn MCK / Nynäshamn MCK  0:27:33 (19)  0:27:25 (20)  0:27:40 (20)  0:26:26 (18)  0:28:01 (18)  0:26:14 (19)  0:29:11 (22)  3:12:30 +0:20:24
23 24 Henrik Ahonen / Ulrik Erikstam FMCK Strängnäs / FMCK Strängnäs  0:27:38 (20)  0:29:12 (24)  0:27:21 (23)  0:28:27 (22)  0:26:45 (21)  0:28:20 (23)  0:28:06 (23)  3:15:49 +0:23:43
24 40 Pierre Lindstedt / Joakim Köping Arlanda MC / Arlanda MC  0:27:44 (21)  0:26:59 (19)  0:28:07 (21)  0:26:28 (19)  0:34:11 (25)  0:26:25 (24)  0:26:28 (24)    3:16:22 +0:24:16
25 33 John Jensen / Joel Johansson Flens MCC / Katrineholms MCC  0:28:40 (26)  0:29:10 (25)  0:26:32 (24)  0:30:16 (25)  0:26:00 (24)  0:29:55 (25)  0:28:25 (25)  3:18:58 +0:26:52
26 2 Anders Larsén / Erik Larsén Gnesta MK / Gnesta MK  0:30:35 (30)  0:30:24 (27)  0:29:17 (27)  0:27:21 (27)  0:29:19 (26)  0:27:43 (26)  2:54:39
27 48 Jan Karlsson / Peter Viitanen Nyköping MS / Nyköping MS  0:29:59 (27)  0:27:55 (26)  0:31:23 (26)  0:27:28 (26)  0:30:17 (27)  0:29:08 (27)      2:56:10 +0:01:31
28 50 Kenneth Malmström / Jonas Green Gnesta MK / FMCK Strängnäs  0:26:13 (15)  0:36:29 (29)  0:26:21 (25)  0:38:03 (30)  0:26:57 (28)  0:37:44 (28)  3:11:47 +0:17:08
29 22 Micke Kock / Gunnar Engström Gnesta MK / Gnesta MK  0:30:01 (28)  0:32:27 (28)  0:28:43 (29)  0:32:44 (28)  0:30:13 (29)  2:34:08
30 4 Mikael Trogstam / Stefan Westerberg FMCK Strängnäs / FMCK Strängnäs  0:30:23 (29)  0:32:21 (30)  0:29:48 (30)  0:31:50 (29)  1:01:20 (30)        3:05:42 +0:31:34
43 Åke Törnqvist / Patrik Berg AMF Södertälje / AMF Södertälje  0:35:28 (31)  0:44:54 (31)  0:35:05 (31) Brutit  1:55:27
47 Björn Persson / Raymond Ernlund MK Speed / MK Speed  1:03:27 (32)  0:31:55 (32) Brutit  1:35:22
Junior
Varvtider
Plac StNr Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 7 Tot tid
1 29 Christopher Wiss / Robin Wiss AMF Södertälje / AMF Södertälje  0:27:07 (3)  0:27:05 (1)  0:24:47 (1)  0:26:15 (1)  0:25:48 (1)  0:25:59 (1)  0:25:49 (1)  3:02:50
2 26 Fredrik Jarveby / Linus Stenberg SMK Vingåker / SMK Vingåker  0:26:39 (1)  0:28:44 (2)  0:26:48 (2)  0:29:12 (2)  0:25:25 (2)  0:28:10 (2)  0:25:46 (2)  3:10:44 +0:07:54
3 35 Fredrik Svensson / Staffan Elliot Flens MCC / Flens MCC  0:30:16 (4)  0:28:11 (4)  0:28:14 (4)  0:27:54 (3)  0:27:37 (4)  0:28:38 (3)  0:29:47 (3)  3:20:37 +0:17:47
4 44 Andreas Törnqvist / Dino Dvizac AMF Södertälje / AMF Södertälje  0:26:55 (2)  0:31:16 (3)  0:27:14 (3)  0:29:36 (4)  0:26:13 (3)  0:31:24 (4)  2:52:38
Stora pojkar
Varvtider
Plac StNr Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 7 8 Tot tid
1 3 Jim Rundblad SMK Östgöta  0:23:30 (1)  0:23:20 (1)  0:23:31 (1)  0:24:14 (1)  0:23:49 (1)  0:24:09 (1)  0:25:14 (1)  0:25:08 (1)  3:12:55
2 9 Pär Östmark SMK Östgöta  0:25:09 (3)  0:25:23 (2)  0:25:15 (2)  0:25:34 (2)  0:26:37 (3)  0:25:22 (2)  0:26:32 (2)  2:59:52
3 7 Bosse Hansson Nyköpings MS  0:25:02 (2)  0:25:41 (3)  0:25:16 (3)  0:26:13 (3)  0:25:35 (2)  0:26:25 (3)  0:26:28 (3)    3:00:40 +0:00:48
4 49 Joakim Nordlund Gnesta MK  0:28:37 (6)  0:27:07 (6)  0:26:41 (6)  0:26:13 (5)  0:26:14 (5)  0:28:07 (4)  0:26:18 (4)  3:09:17 +0:09:25
5 19 Joacim Hjertström SMK Östgöta  0:27:50 (5)  0:26:35 (5)  0:27:08 (5)  0:30:51 (6)  0:28:23 (6)  0:29:40 (5)  0:30:13 (5)  3:20:40 +0:20:48
6 41 Vesa Seppänen Gnesta MK  0:27:10 (4)  0:26:08 (4)  0:25:58 (4)  0:29:13 (4)  0:26:10 (4)  0:36:40 (6)      2:51:19  
7 16 Fredrik Wissting SMK Östgöta  0:30:37 (8)  0:27:54 (8)  0:27:44 (7)  0:28:48 (7)  0:28:10 (7)  0:29:47 (7)  2:53:00 +0:01:41
8 21 Magnus Karlson Värmdö MK  0:29:10 (7)  0:28:20 (7)  0:29:02 (8)  0:29:26 (8)  0:29:53 (8)  0:37:45 (8)  3:03:36 +0:12:17
9 45 Torvald Lindskog SMK Vingåker  0:35:52 (11)  0:40:48 (9)  0:58:51 (9)  0:44:41 (9)          3:00:12  
31 Per Styf FMCK Stockholm  0:33:07 (9) Brutit  0:33:07
51 Conny Halin Haninge MK  0:33:42 (10) Brutit  0:33:42
Ver 2.21.1.51 Resultatlistan är framställd med tidtagningsprogrammet Enduro